דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדצו תשלומיםעורך דין התמחויות המשרדחייב מוגבל באמצעיםעורך דין התמחויות המשרדצ'קים חוזרים
עורך דין התמחויות המשרדאיחוד תיקיםעורך דין התמחויות המשרדהסרת עיקוליםעורך דין התמחויות המשרדהוצאה לפועל
עורך דין התמחויות המשרדחובות בהוצאה לפועלעורך דין התמחויות המשרדפשיטת רגלעורך דין התמחויות המשרדעיכוב יציאה מהארץ

איחוד תיקים - המדריך המלא

קיבלתם מכתב אזהרה מהוצאה לפועל עקב תשלום שחזר או חוסר יכולת לעמוד בתנאי הלוואה או רכישה שביצעתם? התיקים שלכם בהוצאה לפועל מתחילים להיערם? יש אור בקצה המנהרה, ובעזרת עורך דין מיומן ומומחה בהליכי הוצאה לפועל, תוכלו לנקוט בהליך איחוד תיקים, ולהתחיל לנשום לרווחה.

איחוד תיקים - הפעולה וההשלכות

המאה העשרים ואחת חושפת אותנו לעידן של שפע, של חידושים טכנולוגיים, של יכולת כלכלית גבוהה יותר, בעקבות גידול במשרות שונות, הנדרשות לקיום ההתפתחות הטכנולוגית, עם שכר מתגמל וגידול משמעותי ביכולות הכלכליות. האידיליה נשברת בעקבות פיטורים לא צפויים, שינויים במשק, השקעה פיננסית שגויה, הוצאה גדולה ובלתי צפויה, ומצבים אחרים המשנים בבת אחת את התמונה הכלכלית בבית.

קיטון ההכנסה מביא באחת חוסר יכולת לעמוד בהחזרי תשלומים בגין עסקאות שבוצעו כשהמצב היה אופטימי יותר. צ'קים חוזרים, הוראות קבע בבנק לא מכובדות, וזוהי תחילתו של כדור שלג מלחיץ ומדאיג מאד. ההשלכה המיידית על המצב הקיים היא מכתבי אזהרה כאלו ואחרים שהחייב מתחיל לקבל, ולאחריהם נפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל, מלווה בהליכים נוקשים כמו הטלת עיקול על המשכורת, על תוכניות חסכון וקופות גמל, על נכסים כמו רכב או דירה, ואפילו צעדים קיצונים כמו עיכוב יציאה מהארץ ומאסר.

כשנוצר מצב בו נפתח יותר מתיק אחד בהוצאה לפועל, על ידי נושים שונים, והמצוקה מתחילה לתת את אותותיה, מומלץ מאד להיעזר בשירותי עורך דין מקצועי, שיוכל לפתוח בהליכי איחוד תיקים בהוצאה לפועל, ולסייע לכם לפלס את דרככם במבוך החשוך אליו נקלעתם.

איחוד תיקים בהוצאה לפועל - התהליך

איחוד תיקים בהוצאה לפועל משמעו לקיחת כל התיקים השונים שנפתחו נגד החייב בהוצאה לפועל, איחודם לכלל תיק אחד, ונסיון להגיע להסדר תשלומים אחיד לכולם. הדבר מזכיר מעט איחוד הלוואות בבנק, כאשר ישנה יותר מהלוואה פתוחה אחת, והלקוח בבנק מבקש לאחד את כל ההלוואות ולבצע פריסה מחודשת של התשלומים עבור כולן ביחד.

היתרון הבולט של איחוד תיקים בהוצאה לפועל הוא קבלת הסדר תשלומים, לרוב יהיה זה סכום של שלושה אחוזים מכלל החובות, מדי חודש, והאפשרות להתחיל להתיישר, כאשר הצווים השונים כמו עיקול חשבון בנק, משכורת או נכסים, מתבטלים מייד.

חשוב לציין, כי ניתן להפעילם שנית, אם החייב לא עומד בהסדר התשלומים שנקבע לו באיחוד התיקים. יתרון בולט נוסף באיחוד תיקים הוא כי הנושים לא יוכלו לנקוט יותר בפעולות נגד החייב, מאחר והגיע להסדר עם הוצאה לפועל. במקרים כאלו, יכול להיות שנושה זה או אחר יוותר על תביעתו, או ינסה להגיע להסדר חדש עם החייב. היתרון הבולט מכולם הוא שקט נפשי והיכולת לעמוד שוב על הרגליים, מצד החייב.

איחוד תיקים על ידי עורך דין

האיחוד נערך באמצעות מילוי טפסים על ידי החייב, או עורך הדין המייצג אותו. בהמשך נערכת בדיקת יכולת, הבודקת את טענתו של החייב, ובאם נמצא כי יש עילה לבקשתו, מתבצע איחוד תיקים, כאשר הפיקוח על החייב והתשלומים אותם הוא נדרש לבצע מתבצע על ידי עורך דין שמונה מטעם ראש ההוצאה לפועל. כמובן שאם שכרתם כבר את שירותיו של עורך דין מקצועי, הבקיא בנושא איחוד תיקים והוצאה לפועל, יהיה הוא אחראי על התהליך, מה שמן הסתם רצוי לכם יותר, מאחר והוא היה לצידכם לאורך כל הדרך.

איחוד תיקים הוא הליך שרצוי שייעשה בליוויו של עורך דין מקצועי ומיומן, בקיא בהלכות הוצאה לפועל, במילוי הטפסים המסורבל, וריכוז המסמכים הנדרשים, ואשר ביכולתו לזרז תהליכים ולנתב אתכם בדרך לפתרון יעיל, ולשביעות רצונכם.
להמשך קריאה על איחוד תיקים.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!