דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדתעבורהעורך דין התמחויות המשרדנהיגה ללא רישיוןעורך דין התמחויות המשרדתאונת פגע וברח
עורך דין התמחויות המשרדפסילת רישיון נהיגהעורך דין התמחויות המשרדנהיגה במהירות מופרזתעורך דין התמחויות המשרדתאונות דרכים
עורך דין התמחויות המשרדנהיגה בשכרותעורך דין התמחויות המשרדנקודות תעבורהעורך דין התמחויות המשרדגרימת מוות ברשלנות

נקודות תעבורה ונקודות למחשבה

נקודות תעבורה או שיטת הניקוד כפי שהיא מכונה הינה שיטה שבה מי שעובר עבירות תנועה צובר ניקוד למשך של שנתיים, וזאת בתוספת לכל עונש או קנס כספי אחר שהוטל על מבצע העבירה.

בצבירת ניקוד מעל 36 נקודות תעבורה במשך שנתיים ייפסל הרשיון לתקופה של 3 חודשים, וכן יהיה על הנהג לעמוד בבחינת תיאוריה מחדש, כדי לחדש את הרשיון. גם אם בחרתם בברירת הקנס ושילמתם את הסכום הנדרש ללא הליכה לבית משפט – כמוהו כהרשעה שבגינה יתווספו לכם נקודות תעבורה. עורך דין תעבורה הוא הכתובת היחידה שלכם במקרה זה.

רישום הנקודות הוא לשנתיים, אך נהג שצבר במשך שנתיים 22 נקודות או יותר יוארך זמן הצבירה לארבע שנים והנהג יחוייב בקורס לנהיגה מונעת. במידה ולנהג היתה תקופת פסילה, תעמוד תקופת הצבירה על שש שנים, ואם במהלכן ייצברו לו שוב 36 נקודות או יותר יפסל רישיונו לתשעה חודשים, וכדי לחדש שוב את הרשיון הוא יאלץ לעבור מבחן מעשי (טסט) ותיאוריה מחדש. נקודות תעבורה נרשמות לכל עבירות התנועה ומספרם גדל עם חומרת העבירה, התאונה וכדומה.

מחיקת נקודות תעבורה

האם ניתן למחוק נקודות תעבורה? לא בכל מקרה, אבל בהחלט ניתן. בכל פעם שאתם מקבלים דוח, יש לבדוק את הדרכים לבטלו או להמרתו באזהרה כדי למנוע צבירת נקודות.

כאשר ייצברו 36 נקודות תעבורה או יותר יפסל הרישיון - ניתן לפנות בכתב לרשות הרישוי ולבקש שימוע בעניין זה בתוך 30 יום מקבלת ההודעה. במקרה כזה תידחה תחילת הפסילה ב 45 יום באופן אוטומטי. בשימוע יוכל הנהג לתאר את מצבו, שבעקבותיו יוכלו בוועדה להחליט על מידת המסוכנות שלו לסביבה ולקבוע סופית בעניינו.

פסילה מנהלית בעקבות נקודות תעבורה

ישנם מקרים שבהם ניתן לפסול מנהלית רשיון נהיגה. פסילה מנהלית איננה עונש, אלא שהיא ניתנת על ידי שוטר עוד לפני ההליך המשפטי וכתב האישום, וזאת עקב סברה של הקצין כי הנהג מסוכן לנהגים האחרים ולעוברי האורח. מי שמוסמך להטיל פסילה מנהלית הוא קצין משטרה בדרגת פקח ומעלה.

פסילה מנהלית בעקבות נקודות תעבורה מתרחשת, כאשר הנהג צבר למעלה מ36 נקודות במשך פחות משנתיים והפסילה מופעלת באופן אוטומטי נגדו. בנוסף לכך, ישנן מספר עבירות תנועה שבגינן ניתן לקבל פסילה מנהלית: אי ציות לתמרור עצור או האט, נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, חציית קו הפרדה רצוף, מהירות החורגת בשלושים קמ"ש מהמותר בדרך עירונית או בארבעים קמ"ש בדרך בין עירונית, גרימת סיכון להולך רגל במעבר חצייה, אי עצירה בקרבת מסילת ברזל וכיוצא באלה.

משך הפסילה המנהלתית עלול להגיע עד 30 יום בגין העבירות הללו ועד 60 יום בתאונה עם נפגעים ועד 90 יום בתאונה קטלנית. ניתן לבטל פסילה מנהלית או לקצר אותה. הבקשה תידון בבית המשפט לתעבורה, ובמידת הצורך ניתן לערער על ההחלטה בבית המשפט המחוזי וכן להגיש בקשה לעיון חוזר במידה ונמצאו נסיבות חדשות. בכל מהלך משפטי שכזה יש צורך באיש מקצוע, בעורך דין לתאונות דרכים שידע לנווט אתכם בים החוקים והתקנות. מקרה אחד אינו דומה למקרה אחר, ויש תמיד סבירות כי המקרה שלכם יוכל לצאת זכאי או למזער את העונש והקנסות הכספיים.

כל זיכוי גם מוריד לכם את מספר הנקודות שהיו נצברות עבורכם שבגינן אתם עלולים לאבד את רשיונכם, להתבקש לעבור תיאוריה או טסט מעשי מחדש, ולהיות תחת זכוכית המגדלת של משרד הרישוי. בכל מקרה שאתם מעורבים בתאונת דרכים או בעבירת תנועה, אל תתפתו ללכת בדרך הקצרה – זה עלול לעלות לכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים. פנו לעורך דין מנוסה ומיומן כדי לחסוך זמן, כסף ועוגמת נפש.

לקריאה נוספת על נקודות תעבורה.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!