דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדגירושיןעורך דין התמחויות המשרדדמי מזונותעורך דין התמחויות המשרדידועים בציבור
עורך דין התמחויות המשרדהסכם ממוןעורך דין התמחויות המשרדחלוקת רכושעורך דין התמחויות המשרדמשמורת ילדים
עורך דין התמחויות המשרדירושהעורך דין התמחויות המשרדצוואהעורך דין התמחויות המשרדגישור גירושין

עורך דין מזונות

מתגרשים? הגעתם להסכמה כללית לגבי חלוקת רכוש ומשמורת על הילדים, אולם עדיין אינכם בטוחים לגבי גובה המזונות? רוצים להיות בטוחים לגבי הזכויות, להבין מה מתיר החוק ובאילו מצבים ידיכם כבולות?

עורך דין מזונות, מומחה בדיני משפחה, מקצועי ומיומן יסייע לכם להתמצא במבוך הסבוך הזה הקרוי דיני מזונות, ואף להפיק את המקסימום שתוכלו, במסגרת החוק, תוך מתן ליווי וסיוע משפטי מלא.

כיצד עורך דין מזונות יכול לסייע לך?

עזרתו של עורך דין מזונות מתבטאת במספר מישורים, שכולם עוסקים במתן סיוע משפטי והבנת חוק המזונות על בוריו, ובעיקר כאשר נוצרת בעיה, למשל בעל החייב בתשלומי מזונות ואיבד את מקום עבודתו, ואינו מסוגל לשלם את הסכום המלא, ילד שהגיע לגיל בו מופחתים דמי המזונות ועל הבעל לדעת זאת, ולחילופין, אם יש עילה מוצדקת לדרוש המשך תשלום מזונות גם לאחר גיל 18, אישה שלא מקבלת את דמי המזונות כמוסכם ועוד.

עורך דין לענייני מזונות יכול לסייע לאשה במקרה בו ישנה פסיקה של בית המשפט בנוגע לגובה דמי המזונות, אולם הבעל לא משלם אותם, לאו דווקא מחוסר יכולת. במקרה כזה עורך דין מזונות יסייע לאשה לנסח מכתב אזהרה לבעל, ולאחר מכן אפילו לפנות להוצאה לפועל לצורך פתיחת תיק נגד החייב, הבעל במקרה זה, ונקיטת אמצעים כמו עיקול נכסים, עיקול כספים ועוד.

עורך הדין מזונות ינחה את האשה בדבר זכויותיה, ויסביר לה כי לצורך העניין מדובר בחוב שלא שולם לכל דבר, וכי עליה לנקוט בצעדים המומלצים על ידו.

יכול להיווצר מצב בו הבעל יכריז על עצמו כמוגבל באמצעים ויבקש הקלות בתשלום המזונות. במקרה כזה ייערך בירור בהוצאה לפועל או בבית משפט, ועורך הדין, מטעמה של האשה יוכל לבצע חקירת יכולת של הבעל אף הוא, כדי להבין אם אכן מדובר בבעיה כלכלית, או במעשה מרמה, ואם כן, לפעול בהתאם. במקרה בו הבעל אכן נמצא בחוסר יכולת כלכלית, ופתוחים נגדו תיקים נוספים בהוצאה לפועל, בגין חובות שלא שולמו, ובמקרה בו הגיע החייב להסדר עם בית המשפט של איחוד כלל התיקים ותשלום חודש קבוע, ויחסית נמוך, של כלל החובות, ייצג עורך דין מזונות, את האשה, ויקדם את תשלום המזונות לראש סדרי העדיפויות, בחלוקת הסכומים לנושים השונים, מתוך התשלום החודשי הקבוע.

תביעת מזונות על ידי עורך דין

מזונות אישה הם תחום בו ניתן לבחור האם התביעה תתבצע בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. עורך דין מזונות המייצג את האשה, ימליץ לה באיזו ערכאה כדאי לה לפעול, תוך הדגשת היתרונות והחסרונות בכל אחת מהן, וההשלכות הצפויות מתביעת המזונות.

סוג נוסף של תביעת מזונות הוא לגבי בעל שהינו סרבן גט, מסרב לתת גט לאשתו ולשחרר אותה מנישואים לא ממומשים או אומללים, לעתים במשך שנים. במקרה כזה מייצג עורך דינה של האשה אותה ואת המקרה, ובמידה ובית המשפט מחליט כי היא זכאית לקבל גט, מתחילים להפעיל על הבעל לחץ כלכלי בצורה של מזונות אשה, כדי לרכך את עמדתו ולאפשר לה לקבל את הגט המיוחל.

תביעת מזונות לא תמיד קשורה להסכם גירושים, והיא מוצגת בצורה נפרדת. תביעת מזונות היא נגזרת של מצבים רבים, וכל מקרה נבדק לגופו, על אף הנחיות מסוימות וחוקים הקיימים בנושא, כמו מי זכאי לקבל מזונות, ההבדלים בין מזונות אישה למזונות ילדים, עד איזה גיל ילדים הם משולמים ועוד.

עורך דין מזונות, בקיא ומיומן בדיני משפחה, יידע לשפוך אור ולסייע בכל התהליך המורכב הזה.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!