דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדצו תשלומיםעורך דין התמחויות המשרדחייב מוגבל באמצעיםעורך דין התמחויות המשרדצ'קים חוזרים
עורך דין התמחויות המשרדאיחוד תיקיםעורך דין התמחויות המשרדהסרת עיקוליםעורך דין התמחויות המשרדהוצאה לפועל
עורך דין התמחויות המשרדחובות בהוצאה לפועלעורך דין התמחויות המשרדפשיטת רגלעורך דין התמחויות המשרדעיכוב יציאה מהארץ

גביית חובות

גביית חובות? עסק לא פשוט...

בעלי עסק! לא משלמים לכם? הסיוט הידוע של חובות שאינם משולמים פוקד גם אתכם? אפשר גם אחרת. גביית חובות המגיעים לכם כדין, באמצעות עורך דין בקיא ומיומן בנושא גבייה מחייבים, תיתן לכם שקט נפשי, בידיעה כי הטיפול נמצא בידיים מקצועיות, ובעיקר הידיעה כי בקרוב תוכלו לראות את כספכם, המגיע לכם כחוק.

גביית חובות צ'קים חוזרים

גביית חובות צ'ק חוזר הוא אולי כאב הראש הגדול ביותר בו נתקלים בעלי עסקים, וגם אנשים פרטיים. כולם מכירים את התסריט המוכר- אתם מקבלים צ'ק בגין עבודה שביצעתם, או הסכם כזה או אחר עם בעל הצ'ק, מפקידים אותו בתום לב, לעתים ממש מסתמכים על הסכום הרשום בו, ומספר ימים לאחר שהופקד, מתקבלת הודעה מהבנק כי הצ'ק חזר עקב אכ"מ- אי כיסוי מספיק. במקרים רבים תנסו לגבות את הכספים בעצמכם. לרוב תגלו כי זה הוא הליך ארוך ומייגע, תיתקלו בהתעלמות, בדחיות שונות ומשונות, התסכול גובר, הצורך בכסף קיים ומה באמת עושים עכשיו?

תוכלו לוותר כמובן, אולם הדרך היעילה ואף המהירה ביותר, היא להעביר את הטיפול לידי עורך דין מוסמך, מקצועי בתחום גביית חובות, יעיל ואף עם תוצאות מרשימות ומוכחות. עורך הדין ינחה אתכם ביעוץ מפשטי ובכל ההליכים המומלצים במקרים של צ'קים חוזרים. לרוב הפעולה הראשונה תהיה פתיחת תיק בהוצאה לפועל. הליך זה הוא יעיל, ומערכת ההוצאה לפועל נוקטת בסוגים שונים של אמצעים שיבטיחו לכם לקבל את כספכם בחזרה.

קודם לפנייה להוצאה לפועל ינסח עבורכם עורך הדין מכתב הפונה לחייב, עליו חתום עורך הדין עצמו, המתריע בפניו על קיום צ'ק שחזר, או יותר ודורש ממנו להסדיר את התשלום באופן מיידי. רק לאחר שלא ניתן מענה מטעם החייב, ימליץ עורך הדין לפתוח בהליכים נגדו החייב בהוצאה לפועל.

הליך הפנייה להוצאה לפועל מחייב הצגת פסק דין שניתן בבית משפט, ואשר מכריז על החייב ככזה, או לחילופין, את שטר החוב עצמו- כלומר, הצ'ק שחזר. כמו כן, רצוי שתוכלו להציג גם את מכתבי ההתראה שנשלחו לחייב, ואשר למעשה אפשרו לו להסדיר את התשלום. עוד נדרשים פרטי החייב במלואם, הכוללים את כתובתו ומספר ת.ז. שלו, וכן תשלום אגרה. ברגע שנפתח תיק בהוצאה לפועל, ההליך הראשון שיינקט נגד החייב הוא משלוח מכתב אזהרה עם דרישה לתשלום ולהסדרת החוב בתוך 20 ימים מיום שליחת האזהרה. לאחר מכן רשאית ההוצאה לפועל להתחיל ולנקוט באמצעי אכיפה כמו עיקול.

תפקידה של ההוצאה לפועל היא מצד אחד לתת לחייב הזדמנות להסדיר את חובו, ומצד שני לאפשר לנושה, או לזוכה, לקבל את כספו במהירות ובצורה חוקית. עורך דין מוסמך ומומחה בהליכי גבייה ירחיב לכם על כל המשמעויות, והדקויות הקטנות המאפיינות הליך מעין זה.

גביית חובות כספיים

במקרה ולא מדובר בצ'ק חוזר, אלא בכספים שהובטחו על ידי החייב, בצורת הסכם, מסמך, תשלומים שהובטחו ולא קוימו, יהיה ההליך זהה להליך גביית צ'קים חוזרים, ובליוויו של עורך דין מקצועי, והיעוץ שלו, אולי ניתן אף יהיה להגיע להסדר עם החייב. גם כאן, תחילת ההליך תהיה באמצעות מכתבי התראה, ולאחר מכן פתיחת תיק בהוצאה לפועל. אם מדובר בהסכמים עסקיים, או בין חברות, יכול להיווצר מצב בו החברה, או הבעלים, או אפילו האדם הפרטי יצהיר כי אין ביכולתו לשלם את החוב במלואו. במקרים אלו ייעץ לכם עורך הדין כיצד כדאי לכם לפעול לגביית חובות, על מנת שלפחות חלק מהסכום יוחזר לכם, ולא תיאלצו להתייחס לחוב כספי זה, כאל חוב אבוד. במקרה הגרוע ביותר, בו אכן יהיה חוב זה אבוד, תוכלו לכל הפחות לקבל עליו החזרי מס, אם אתם עסק או חברה.

גביית חובות כספים אינה נושא נעים. בכלל, נמצא כי האזרח הישראלי, בפרט אם מדובר באדם פרטי, מתקשה לדרוש את כספו, גם אם הוא זכאי לו מכל הבחינות. התהליך הוא ארוך מאד, ולעתים אתם עשויים למצוא עצמכם מוותרים על הצ'ק שחזר או על תשלום שלא קיבלתם, ואתם זכאים לו. לכן, ודווקא במקומות כאלו, חשוב שגורם אובייקטיבי ומקצועי יסייע לכם לצלוח את אי הנעימות, לקדם את האינטרס שלכם, לקצר הליכים ולנסות לקבל כמה שיותר מהסכום שאתם זכאים לו. בהצלחה.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!