דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדמקרקעיןעורך דין התמחויות המשרדתמ"א 38עורך דין התמחויות המשרדחוזה מכירת דירה
עורך דין התמחויות המשרדמיסוי מקרקעיןעורך דין התמחויות המשרדנדל"ןעורך דין התמחויות המשרדרישום דירה בטאבו
עורך דין התמחויות המשרדהיטל השבחהעורך דין התמחויות המשרדפינוי דיירעורך דין התמחויות המשרדחוזה שכירות

חוזה שכירות דירה ותרגישו בבית

איך אפשר לנסח חוזה שכירות שיהיה מקובל על שני הצדדים? ממה כל צד צריך להיזהר ולמה הוא צריך לשים לב כאשר הוא חותם על חוזה השכירות? ומה בכלל המשמעות של חוזה שכירות לא מוגן?

יש לא מעט שאלות שעולות כאשר אתם עומדים לחתום על חוזה שכירות דירה, בין אם אתם הצד שמשכיר את הנכס, ובין אם אתם הצד ששוכר אותו. לא משנה מאיזה צד של המתרס אתם, תמיד מומלץ לפנות לעורך דין מקצועי שיוכל לעזור לכם. עורך דין שהוא מומחה בענייני דיור, יוכל לנסח חוזה שיהיה מקובל על שני הצדדים, ואף לעבוד על החוזה מטעם צד מסוים, ולראות האם מדובר בחוזה הגון, שניתן לחתום עליו ללא כל חשש.

חוזה דירה סטנדרטי

חוזה דירה סטנדרטי נועד להסדיר את כל מערכת היחסים בין בעל הדירה (להלן המשכיר), לבין האדם שהולך לגור בדירה ולהשתמש בה (השוכר) ובין הדירה עצמה (המושכר). משולש היחסים הזה הוא חשוב מאד, והגדרתו בחוזה היא קריטית, כי היא זו שמשמשת בתור בורר במקרה של מחלוקות בעתיד. חוזה הדירה עצמו חייב לכלול את הסעיף שיגדיר מה המשמעות של השימוש בדירה - האם היא מותרת אך ורק לצורכי מגורים, או שאפשר לעשות בה שימוש נוסף.

משכירים שימו לב - במידה ולא הגדרתם בחוזה מה מותר לשוכר לבצע בתוך הדירה, הוא יוכל גם לפתוח בתוכה עסק שלם שכולל הכנסה של ציוד מיוחד, ולכם לא תעמוד הגנת החוזה. מצד שני על השוכרים לדעת שיש עבודות שמותר להם לעשות מהבית מבלי שהדבר יחשב כהפיכת מקום המגורים לבית עסק - בעיקר אם הם עובדים בתחומי המקצועות החופשיים. כמובן שאחד הרכיבים הכי חשובים בתוך חוזה דירה סטנדרטי הוא הסדרת התשלומים - האם התשלום יהיה במזומן, בצ'קים, בהעברה בנקאית, העברת תשלום מראש או העברה כל חודש, הסדרת שאר החשבונות ומי ישלם אותם כולל חשמל, מים, ארנונה, ועד בית וכיו"ב. יש חוזי דירה שמשאירים פתח מסוים לשיטת התשלום, ויש כאלה שמגבילים אותה יותר - אבל חשוב שהכל יהיה כתוב.

חוזה שכירות בלתי מוגנת

לא מעט אנשים ששוכרים בפעם הראשונה בחייהם דירה, נבהלים לגלות את החוזה שבו כתוב כי "על החוזה לא יחול החוק להגנת הדייר". הדבר נשמע מעט מטריד - החוק נשמע כמו משהו שאמור להגן על הדייר מפני המשכיר, אז מדוע שהוא לא יוכל? האם המשכיר מנסה לפגוע בדייר? ברור שלא.

בעבר, חוזי השכירות היו כולם תחת החוק להגנת הדייר, שהרציונל מאחוריו היה שלא ניתן לפנות סתם כך את הדייר מהדירה, כל עוד הוא כמובן עומד בתנאי החוזה ומוכן לשלם. כך נוצר מצב שאנשים פשוט לא הסכימו להתפנות מהדירה המושכרת בתום תקופת החוזה, והחוק להגנת הדייר קבע כי אין ברירה, וחייבים לכתוב איתם חוזה שכירות חדש. ברור שמצב זה הוא לא הגיוני בעליל, וההיגיון אומר שלקראת תום תקופת השכירות - מותר למשכיר להודיע לשוכר, כי הוא לא מעוניין שאותו שוכר ימשיך להתגורר במושכר, מסיבותיו שלו. לכן, לכל חוזה שכירות מוסיפים היום נוסח זה, והוא נחשב כחוזה שכירות בלתי מוגנת.

חוזה שכירות סטנדרטי

כפי שאתם שמים לב, חוזה שכירות סטנדרטי כולל בתוכו לא מעט סעיפים שחשוב לשים לב אליהם. כדי להיות בטוחים שאתם עושים עסקה הוגנת, צרו קשר כבר בזמן הקרוב עם עורך דין מקצועי. עורך הדין יעבור על כל סעיפי החוזה, יסביר את המשמעות שלהם לשני הצדדים, ויוכל לעזור לכם בהשגת חוזה הוגן יותר עבורכם.
מידע נוסף על חוזה שכירות.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!