דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדצו תשלומיםעורך דין התמחויות המשרדחייב מוגבל באמצעיםעורך דין התמחויות המשרדצ'קים חוזרים
עורך דין התמחויות המשרדאיחוד תיקיםעורך דין התמחויות המשרדהסרת עיקוליםעורך דין התמחויות המשרדהוצאה לפועל
עורך דין התמחויות המשרדחובות בהוצאה לפועלעורך דין התמחויות המשרדפשיטת רגלעורך דין התמחויות המשרדעיכוב יציאה מהארץ

בקשו חקירת יכולת!

נקלעתם לקשיים כלכליים, ובעקבותיהם התחלתם לקבל צווי אזהרה, דרישות לתשלום ואף עיקולים כאלו או אחרים על רכושכם ונכסיכם? אפשר לדחות את הגזרה, ואפילו לשנותה כליל באמצעות בקשה לחקירת יכולת שתוכיח את מצבכם הכלכלי העגום, ותאפשר הסדר תשלומים נוח יותר לכם. ההליך, בסיועו של עורך דין מקצועי, מיומן ומנוסה בתחום הוצאות לפועל וחקירות יכולת, יכול להיות קצר וענייני, ובסיומו, החיים יכולים להיראות קלים יותר.

חקירת יכולת בהוצאה לפועל

כשחייב אינו מסוגל לעמוד בתשלומים שנקבעו לו על ידי ההוצאה לפועל, הוא יכול לבקש להכיר בו כחייב מוגבל באמצעים, כלומר, ככזה שאמצעיו הכספיים מוגבלים, ואין ביכולתו לעמוד בהסדר התשלומים שנדרש ממנו. לצורך כך יידרש להגיע להוצאה לפועל לצורך חקירת יכולת, שם ייבדקו לעומק יכולותיו הכלכליות כפי שהצהיר עליהן החייב, באמצעות שורה של מסמכים, תדפיסי בנק, הצהרה על רכושו, נכסיו, חסכונות, כספים שלו ושל בני משפחתו ועוד, וכן חתימה על ויתור סודיות, שתאפשר לראש ההוצאה לפועל לוודא את הנתונים השונים.

ההתייצבות לחקירת יכולת מתבצעת תוך כעשרים יום ממועד הבקשה לכך, והחייב נדרש להגיע לחקירת היכולת, אחרת יקבל צו הבאה ממשטרת ישראל. בהתייצבות יהיה נוכח החייב ועורך דינו, אולם במקרים מסוימים, תתבצע חקירת יכולת נוספת, אליה יגיע גם הנושה, או הנושים שיבקשו לערוך חקירת יכולת בעצמם, או לפחות להיות נוכחים בה. לאחר מכן, יעיין ראש ההוצאה לפועל בכל המסמכים וישקול את הנתונים השונים ויקבל החלטה. במקרה הטוב תהיה זו החלטה, כי אכן מדובר בחייב המוגבל באמצעים, וייקבע סכום מסוים לתשלום חודשי, בו יוכל החייב לעמוד בו. נוכחות עורך דין היא מאד משמעותית בשלב זה, מאחר והוא יכול לנסות ולהפחית את הסכום ותשלום, ולטעון לטובתו של החייב, אותו הוא מייצג.

חקירת יכולת מזונות

במקרים בהם החייב לא מסוגל כאמור לעמוד בתשלומים, והוא בין היתר גם חייב בתשלומי מזונות, מתחשבים יותר כיום במצבו הכלכלי של החייב, ומתוך התשלום שנפסק לתשלום חודשי, יהיו דמי המזונות במקום הראשון. בעבר, אם החייב לא יכול היה שלם דמי מזונות, לא ניתן היה לבקש חקירת יכולת לתשלום מזונות, והוא נדרש לשלם את הסכום שנפסק לו בעת גירושיו. כיום, התמתנה מעט הגישה, אך בכל מקרה תשלום דמי המזונות עומד בעדיפות ראשונה לנגד עיני ההוצאה לפועל.

חקירת יכולת חברה

במקרים בהם מדובר בחקירת יכולת של חברה, ולא של אדם פרטי, יהיה ההליך די דומה להליך חקירת יכולת של אדם פרטי, ושם יידרש בעל החברה לחתום על מסמך ויתור סודיות, וייבדקו כל נכסי החברה, תזרים המזומנים שלה, ומנהל החברה או בעליה, יידרש להתייצב כעד, כאשר הוא למעשה מייצג את החברה החייבת. במידה והחברה הינה חברה בע"מ, ההגבלים יהיו על החברה עצמה, ולא על בעל החברה ועל בני משפחתו. במידה ומדובר על עוסק מורשה, יינקטו האמצעים וההליכים רק נגד מי שרשום כבעל החברה, ולא נגד בני משפחתו.

חקירת יכולת היא הליך סבוך, המצריך הכנה מוקדמת, מידע מקיף וטיפים רבים, שרק עורך דין מקצועי, הבקיא היטב בהליכים כולם, יוכל לתת לכם וללוות אתכם בתהליך הזה, עד שתצליחו להגיע להסדר, בו תוכלו לעמוד.

נוכחותו של איש מקצוע משרה אווירת בטחון בתוך הלחץ הרב בו אתם לבטח שרויים בכל התסבוכת הזו. עוד יכול לתת לכם עורך דין מנוסה הנחיות חשובות טרם ההליך ובמהלכו, להגיש במקומכם את הטפסים הנדרשים, במקרים רבים לקצר תהליכים, לערער על החלטה, במידה ואינה לטובתכם, או אינה רצויה לכם, ולסייע לכם בכל דרך אפשרית כדי שתוכלו להגיע לפתרון הגיוני, בו תוכלו לעמוד בכבוד ולהתחיל לנשום לרווחה.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!