דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדמקרקעיןעורך דין התמחויות המשרדתמ"א 38עורך דין התמחויות המשרדחוזה מכירת דירה
עורך דין התמחויות המשרדמיסוי מקרקעיןעורך דין התמחויות המשרדנדל"ןעורך דין התמחויות המשרדרישום דירה בטאבו
עורך דין התמחויות המשרדהיטל השבחהעורך דין התמחויות המשרדפינוי דיירעורך דין התמחויות המשרדחוזה שכירות

מיסוי מקרקעין – רוצים הקלות?

אם ברצונכם לבצע עיסקת מקרקעין, מכירה או קנייה של נכס, יש לקחת בחשבון את עניין מיסוי המקרקעין כסעיף בהוצאות שיכולו עליכם, בין אם אתם קונים או מוכרים. הסכם המכר שעליו חתמתם אינו מכיל הוצאות אלו, ויש להיערך להן באופן ממשי.

מיסוי מקרקעין הוא עניין מורכב מבחינה משפטית ויש צורך בליווי וסיוע משפטי בכל הקשור בכך. עורך דין מקרקעין ידע להבחין בכל "האותיות הקטנות" בתקנות ובחוק הקשורים למיסוי מקרקעין, כדי להקטין עבורכם עד כמה שניתן בתשלומי מיסים אלה. סוגי המיסוי העיקריים בעסקאות מקרקעין הם: מס שבח, מס מכירה, מס קנייה ומס רכישה.

חוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה

• מס שבח – הוא מס המוטל על הרווח שבין הפרש מחיר רכישת הדירה לבין מכירתה של אותה הדירה (או הנכס) והוא חל על מוכר הנכס. מס זה דומה למס הכנסה, והוא למעשה מס ריווחי הון על הרווח מעסקאות מקרקעין שמועבר לקופת המדינה.

• פטור מתשלום מס שבח - מכיוון שמס שבח הינו מס לכל דבר המועבר למדינה הוא אינו גורף ויש לו סייגים. למשל, אם בעל נכס לא מכר דירה בארבע השנים שקדמו למכירה הנוכחית, ורק לאחר שבניית הנכס הנמכר הושלמה. את הבקשה לפטור ממס שבח יש להגיש עד 30 יום מיום העסקה באמצעות עורך דין מיסוי מקרקעין או 50 יום באופן עצמאי.

• מס רכישה – הוא מס המוטל על אדם הרוכש דירה שלאחריו לא יוטל על האדם הרוכש מס נוסף בעקבות רישום הדירה בטאבו. גם במכירת זכות במקרקעין יהיה הרוכש חייב במס רכישת מקרקעין. מס הרכישה מחושב כאחוז מסויים משווי הדירה או הנכס והוא מדורג ומחושב לפי מדרגות מס שונות.

יש לקחת בחשבון שבמצבים שונים יאלץ רוכש הדירה לשלם סכום השונה ממדרגות המס הרגילות, למשל: מי שרוכש דירה שנייה בנוסף לדירה שבבעלותו, לא יוכל ליהנות מן ההקלה של מדרגת המס הראשונה, ויחולו עליו שיעורי המס של שתי המדרגות הבאות יחסית לשווי הנכס אותו הוא רוכש. אך עם זאת, במידה וימכור את דירתו הראשונה בטווח זמן של שנה או שנתיים יוכל ליהנות משיעורי המס של המדרגה הראשונה, כאילו ורכש דירה בפעם הראשונה.

במקרה של פינוי-בינוי - כאשר המתפנה מקבל דירה חדשה במתחם בו גר בדירתו הקודמת, או במידה וקיבל דירה חדשה מחוץ למתחם הקודם וזאת תמורת דירתו הישנה - הוא יהיה פטור מתשלומי מס רכישה. עבור נכסים שאינם מיועדים למגורים, אלא למסחר ועסקים שונים, שיעור המס הינו קבוע ועומד על 5% משווי העסקה.

עורך דין מיסוי מקרקעין ויפה שעה אחת קודם!

כדי לצלוח את עסקת המקרקעין שלכם, עליכם לקבל סיוע משפטי של עורך דין מיסוי מקרקעין מנוסה ובקיא בעניינים אלו לעומקם. מיסוי מקרקעין יכול להיות עניין מסובך ביותר, כאשר אין יודעים או מכירים את כל החוקים והתקנות הקשורים בתחום זה.

עורך דין מיסוי מקרקעין יוכל לבחון כל עסקה לגופה, ולהחליט על אסטרטגיה נכונה בכל האמור מול שלטונות המס. כשאתם רוצים לרכוש או לקנות דירה או כל נכס אחר, עליכם לדעת כי הצדדים החוקיים עשויים לקבוע עבורכם את גובה התשלומים הכולל שתאלצו לשלם בגין העסקה ולא משנה אם אתם רוכשים או מוכרים.

לשני הצדדים יש תשלומים לבצע ועורך דין מקרקעין טוב יוכל להקטין עבורכם תשלומים אלה, עד כמה שניתן בהתאם למעמדכם ולזכאותכם לפטורים שונים, לסוג הנכס וכדומה. עורך דין מקרקעין יש לבחור על פי נסיונו ובקיאותו בתחום המקרקעין וכן בתחום מיסוי המקרקעין, כדי שיוכל להעניק לכם את השירות הטוב והיעיל ביותר מבחינתכם.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!