דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדתעבורהעורך דין התמחויות המשרדנהיגה ללא רישיוןעורך דין התמחויות המשרדתאונת פגע וברח
עורך דין התמחויות המשרדפסילת רישיון נהיגהעורך דין התמחויות המשרדנהיגה במהירות מופרזתעורך דין התמחויות המשרדתאונות דרכים
עורך דין התמחויות המשרדנהיגה בשכרותעורך דין התמחויות המשרדנקודות תעבורהעורך דין התמחויות המשרדגרימת מוות ברשלנות

נהיגה במהירות מופרזת

כל מה שרציתם לדעת על נהיגה במהירות מופרזת

נתפסתם בעבירת נסיעה במהירות מופרזת? אתם רוצים לדעת הכל על מהירות מופרזת ומה אומר החוק בעניין זה? כדאי לכם לפנות לסיוע משפטי כדי לאפשר לכם להתמודד עם הבעייה באופן מקצועי ואמין ולא על פי שמועות מחברים או מקרובי משפחה טובי לב.

הגדרת מהירות מופרזת

השלב ראשון החשוב הוא לדעת מהי המהירות המותרת, וכך תדעו גם מתי עברתם מהירות זו.
• בדרך עירונית המהירות המותרת היא 50 קמ"ש ולרכב איטי, טרקטור או מכונה ניידת, המהירות המרבית עומדת על 40 קמ"ש.

• בדרך שאיה עירונית המהירות המותרת היא 80 קמ"ש, לקטנוע (עד 50 סמ"ק) 50 קמ"ש, רכב איטי, טרקטור או מכונה ניידת, המהירות המותרת היא 40 קמ"ש.

• בדרך שאינה עירונית כשיש שטח הפרדה בנוי המהירות המותרת היא 90 קמ"ש, לקטנועים (עד 50 סמ"ק) המהירות המותרת היא 50 קמ"ש, לרכב מסחרי מעל 12 טון וכן רכב עבודה המהירות המותרת היא 80 קמ"ש. לרכב איטי, טרקטור או מכונה ניידת, המהירות המותרת הינה 40 קמ"ש.

• בדרך מהירה המהירות המותרת היא 110 קמ"ש, לאוטובוס 100 קמ"ש, לרכב מסחרי מעל 12 טון 80 קמ"ש. לקטנועים, רכב איטי טרקטור או מכונת עבודה אסור לנסוע בדרך מהירה.

כל הנ"ל תקף רק במידה ולא קיים תמרור המורה אחרת. במידה וקיים תמרור כזה חובה לציית לתמרור הספציפי.
נהיגה במהירות מופרזת תחשב ככזו בכל מצב של נהיגה שמעל למהירות המותרת בחוק בהתאם לכל דרך, וכן למקרים שבהם הראות מוגבלת או שהנסיעה מתבצעת באזור מיוחד, כגון ליד מעברי חצייה, בתי ספר וכדומה.

נהיגה במהירות מופרזת, עונשים ומה שביניהם

העונש על נהיגה במהירות מופרזת הוא בדרך כלל ברירת קנס, אך ישנם גם מקרים שבהם תחוייב בהעמדה לדין. במקרים אלה כדאי ומומלץ להיעזר בעורך דין, על מנת למזער את העונש הצפוי או לבטל את העונש כלל.
גובה הקנס בגין נהיגה מופרזת הוא:
• בדרך עירונית בעקבות חריגה של עד 20 קמ"ש מהמותר הקנס הוא 250 ₪ ו 750 ₪ בעקבות חריגה של מעל 21 קמ"ש ועד 30 קמ"ש.

• בדרך שאינה עירונית בעקבות חריגה של עד 25 קמ"ש מהמותר הקנס הוא 250 ₪ ו 750 ₪ בעקבות חריגה של מעל 26 קמ"ש ועד 40 קמ"ש.

במקרי חריגה של 31 קמ"ש ומעלה בדרך עירונית וחריגה של 41 קמ"ש ומעלה בדרך שאינה עירונית יועמד הנהג לדין בבית משפט, ויש סיכוי סביר שרשיונו ישלל מנהלית לתקופה של 30 יום.

האמצעים לאכיפת חוקי המהירות הינם נפוצים מאד, ואכיפת חוקים אלה נעשית באופן מוגבר. המכשירים למדידת מהירות הרכב הינם: ממל"ז, מד מהירות לייזר, מצלמה ומכמונת רדאר מסוג דבורה.

עורך דין תעבורה סיוע משפטי עקב נהיגה במהירות מופרזת

למרות שחוקי המהירות נאכפים על ידי מכשירים משוכללים ואמינים ברוב המקרים, ניתן לערער על אמינותם הספציפית ע"י בקשה לבדיקתם, במידה ויש סבירות גדולה לטעות, וכן לבקש לבדוק את מהימנות מפעיל המכשיר וכיוצא באלה. כמו בכל עבירות התנועה האפשריות, קלות כחמורות, גם בעבירות של נהיגה במהירות מופרזת אין להמעיט בחשיבות הסיוע המשפטי.

יש לזכור, כי כל הודאה ותשלום קנס בברירת קנס בגין עבירת תנועה גוררים אחריהם ניקוד מצטבר במשרד הרישוי. צבירה של 36 נקודות ומעלה במהלך פחות משנתיים תגרום לשלילת רישיונכם באופן אוטומטי וכן תאלצו לעבור מבחנים ואולי אף טסט מחדש. אל תקלו ראש גם כשמדובר בעבירה "קטנה" יחסית כמו נהיגה במהירות מופרזת.

בכל עבירת תנועה או בתאונת דרכים שאתם מעורבים בהן פנו לייעוץ משפטי ולעורך דין מנוסה ומיומן בתחום זה, כדי לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לכם מהקטנת הקנסות ועד לאפשרות של ביטול האשמות נגדכם.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!