דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדגירושיןעורך דין התמחויות המשרדדמי מזונותעורך דין התמחויות המשרדידועים בציבור
עורך דין התמחויות המשרדהסכם ממוןעורך דין התמחויות המשרדחלוקת רכושעורך דין התמחויות המשרדמשמורת ילדים
עורך דין התמחויות המשרדירושהעורך דין התמחויות המשרדצוואהעורך דין התמחויות המשרדגישור גירושין

עורך דין הסכם ממון – הדרך הנכונה!

מתחתנים? בעלי רכוש רב וחושבים על דרכים להגן עליו במקרה והאיחוד מתפרק? או שמא זוהי חתונה שנייה, ואתם מעוניינים להבטיח את חלק ילדכם מנישואים ראשונים ברכושכם? כך או אחרת, לעריכת הסכם ממון הוגן ומוסדר, תזדקקו לעזרתו של עורך דין הסכם ממון, מיומן ומנוסה בעריכת הסכמים בצורה סולידית, מקצועית ובמלוא הרגישות.

עריכת הסכם ממון על ידי עורך דין

אנשים, שהתברכו בנכסים רבים, רכוש רב וממון, מעוניינים להבטיח את רכושם וממונם טרם הנישואין. דבר זה מתבטא בהסכם ממון הנחתם על ידי שני הצדדים, אשר יש בו הסכמה משותפת לגבי גורל הרכוש, במידה של פירוד.

רומנטי או לא, הליך זה מקובל בקרב רבים, הנכנסים לתוך מערכת נישואין עם רכוש קיים, בית, ריהוט, נכסים וכספים, אותם יצרו בעצמם, או ירשו, טרם הנישואים, ובמקרה של פירוד, ירצו להבטיח זאת לעצמם. בניגוד לזוגות צעירים הנישאים ובונים יחדיו את הקן המשפחתי, משקיעים יחדיו בקניית דירה או בית, ומשתמשים בחשבון משותף, בו משקיעים שני הצדדים בצורה שווה, אנשים המעוניינים בהסכם ממון הם כאלו שכבר ביססו מעמד זה בכוחות עצמם, ונכנסים אל תוך קשר הנישואין, כשבבעלותם כבר הון משלהם.

עריכת הסכם ממון מתבצעת על ידי עורך דין הסכם ממון מיומן ומנוסה בעריכת הסכמים מעין אלו, מנוסח בצורה מקצועית, ויחד עם זאת ברורה ומוסכמת על שני הצדדים, ובניגוד לדעה הרווחת, כי ההסכם נועד אך ורק להגן על כספו של בעל ההון, ברוב המקרים הוא מגדיר גם מה יהיה חלקו של הצד השני במקרי של גרושין, לרוב יהיה זה סעיף נדיב, המבטיח את רווחתו הכלכלית של הצד השני, שאינו בעל ההון.

רומנטיקה ומציאות - הסכם ממון

עורך דין הסכם ממון מקצועי, בקיא בהלכות וחוקי הסכמי ממון, יישב עם בעל ההון, יבין ממנו את צרכיו, ויערוך עימו תיאום ציפיות. לאחר מכן ינסח הסכם ממון, לא לפני שהבהיר ללקוח היכן נכנס החוק לתמונה, ובאילו מקומות ניתן להרחיב באופן עצמאי, יעניק לו סיוע משפטי בנוגע להסדר, ולמצבים אפשריים שונים, ודרך ההתייחסות אליהם בהסכם.

מתפקידו של עורך הדין הסכם ממון לצייר תמונה רחבה ככל האפשר בפני הלקוח, להסביר לו את המשמעות של מצבים כמו למשל ילד שנולד, בגידה, מוות וכיוצ"ב, ולא רק במקרה בו מתגרשים. לאחר שהוסדר העניין, יישב עורך הדין עם הצד השני, יסביר לו את הצורך בהסכם ממון, את המשמעויות הנלוות, ומה מצופה מאותו צד לעשות כדי לקיים את תנאי הסכם הממון.

הסכמי ממון נוספים

סוג נוסף של הסכם ממון הוא הסכם משותף בין בני זוג, לאו דווקא עשירים מופלגים, אלא הסכם ראלי המשרת אותם למצב בו ייפרדו דרכיהם. האמינו או לא, מצב בו יש הסכם ממון חתום מראש, עשוי למנוע בעתיד אפשרות לגרושין מכוערים ורצופי מחלוקות ומאבקים קשים וכואבים. לכן, במבט מפוכח, אולי לא הכי רומנטי, אולם תואם מציאות, מחליטים בני הזוג לערוך הסכם המונה את רכושם, גם אם הינו צנוע, ואשר מתחלק לתקופה טרם הנישואין, ולרכוש שנצבר ביחד מאז האיחוד המרגש.

במקרה כזה, של החלטה משותפת, תזדקקו לעזרת עורך דין הסכם ממון מקצועי, שישמח לעזור לכם לערוך את ההסכם, להבין את כל המשמעויות הנלוות לכך, ולאפשר לכם להתחיל בדרך משותפת, ובתקווה שגם לא תזדקקו לממש את הסכם הממון הזה, לעולם.

כך או אחרת, עריכת הסכם ממון צריכה להתבצע על ידי עורך דין מוסמך ומקצועי, שיהיה גם עד לחתימת שני הצדדים על הסכם זה. שיהיה במזל טוב.

עריכת הסכם ע"י עורך דין הסכם ממון.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!