דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדגירושיןעורך דין התמחויות המשרדדמי מזונותעורך דין התמחויות המשרדידועים בציבור
עורך דין התמחויות המשרדהסכם ממוןעורך דין התמחויות המשרדחלוקת רכושעורך דין התמחויות המשרדמשמורת ילדים
עורך דין התמחויות המשרדירושהעורך דין התמחויות המשרדצוואהעורך דין התמחויות המשרדגישור גירושין

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה - מה אומר חוק הירושה?

לפי חוק הירושה נקבע כי לאחר מותו של אדם עזבונו יועבר ליורשיו. יורשיו לפי דין או לפי הנחייתו בצוואה שערך לפני פטירתו. היורשים הזכאים בקבלת הירושה כאשר המנוח לא השאיר צוואה מפורטת הם: בן או בת זוגו של המוריש בזמן מותו. ילדי המוריש וצאצאיהם, הורי המוריש וצאצאיהם, הורי הוריו של המוריש וצאצאיהם. אם אתם נמנים בין היורשים רצוי לפנות בעזרת עורך דין ירושה לדרישת הירושה על פי דין.

עורך דין ירושה - החלוקה:

בן או בת הזוג של המנוח יקבלו את המיטלטלין. ואת מכונית הנוסעים השייכת למשק הבית המשותף. שאר העיזבון מתחלק חצי לבן הזוג וחצי לילדים, כאשר אין למנוח ילדים - חצי לבן הזוג וחצי להוריו, כאשר אין למנוח הורים, ייטול בן הזוג את כל חלקו של המוריש לפי התנאים הבאים:
• היה נשוי למנוח מעל 3 שנים.
• גר עם המנוח אותה שעה בדירה הכלולה בעיזבון נוסף לכך ייטול בן הזוג 2/3 משאר העיזבון ו- 1/3 ילך לאחים או לסבים. אם אין אף קרוב מבין מה שצוין , יורש בן הזוג את כל העיזבון.
התייעצות עם עורך דין ירושה תתרום רבות לעניין קבלת הירושה.

הפסולים לרשת:

• מי שהורשע בגרימה או סיוע לגרימת מותו של המוריש.
• מי שהורשע בהעלמת או השמדת או זיוף צוואתו האחרונה של המוריש.
• אדם שתבע את קבלת הירושה על- פי צוואה מזויפת.

עריכת צוואה ע"י עורך דין ירושה:

כאשר האדם עורך צוואה מסודרת לפני מותו לבד או ע"י עורך דין ירושה מתמחה, הוא יכול להעביר את כספו ורכושו ליורשים שהוא בוחר, לצורך העניין היורשים יכולים להיות בני אדם או תאגידים. אדם שדואג להשאיר אחריו צוואה ערוכה לפי רצונו, מונע ויכוחים רבים במשפחתו, מריבות וסכסוכים. מכיוון שחלוקת הירושה לפי חלוקה שנקבעה בחוק אינה מכוונת ליורשים שהמוריש רצה להוריש להם.

בחוק קיימות מספר סוגי צוואות - צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות, צוואה בפני רשות, צוואה בעל פה, צוואה הדדית- בין בני זוג.

צוואה בכתב יד- נערכת בידי המוריש עלייה להיות חתומה ע"י המוריש, על המוריש לרשום תאריך של הצוואה, הצוואה כוללת פירוט של המוריש לגבי אופן חלוקת רכושו לאחר מותו. ניסוח שאינו תקין - יתכן ויפסל בבית המשפט.

צוואה בפני עדים - צוואה הנערכת על ידי עורך דין ירושה, ניסוח הצוואה תקין ומונע אי הבנות או הוראות סותרות לגבי כוונתו של המוריש, המוריש מגיע לעורך דין ירושה מלווה בשני עדים אשר יחתמו על הצוואה בתוספת לחתימת המוריש, כמובן שעורך דין ירושה יקפיד לרשום תאריך ויכלול בצוואה את תאריך יום הציווי.
בכל מקרה שיצוץ בהמשך עורך דין ירושה היה בזמן עריכת הצוואה והוא יוכל לייצג את היורש הרבה יותר טוב.

צוואה בפני רשות - אדם אשר מחליט להוריש את כספו ונכסיו בעל פה בפני רשם הצוואות, שופט או נוטריון שיערוך את הצוואה בעבורו ויאשר כי היא נערכה בפניו.

צוואה בעל פה - אדם אשר נמצא לפני מותו, רשאי לערוך צוואתו בעל פה, בפני שני עדים אשר שומעים את דבריו, עדים אלו צריכים לרשום את דברי הצוואה ולהעבירם לרשם הירושה ולחתום על כך, רצוי שיהיה קרוב ליום הציווי על מנת לא לשכוח את בצוואה. צוואה זו תוקפה חודש אחד מיום עשיית הצוואה.

צוואה הדדית הנערכת בין בני זוג - צוואה זו נעשית על ידי עורך דין ירושה עם שני בני הזוג, בצוואה הם מורישים אחד לשנייה, בצוואה זו ישנה מגבלה, כאשר אדם רוצה לשנות את צוואתו הוא חייב להודיע על כך במסירה אישית לצד השני, לאחר קבלת ההודאה הצוואות מתבטלות אחת כלפי השנייה.

עריכת צוואה ע"י עורך דין ירושה תחסוך עוגמת נפש רבה בדיונים ארוכים בבית המשפט לגבי רצונו האמיתי של המוריש. עורך דין ירושה מטפל בהגשת צווי ירושה, בתיקון צווי ירושה, ייצוג לקוחות בהתנגדות לצו ירושה וייצוג אצל הרשם לענייני ירושה לקבלת מידע מעמיק לעניין ירושה, מלאו פרטיכם למעלה באתר לתיאום פגישה עם עורך דין ירושה. .

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!