דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדנזיקיןעורך דין התמחויות המשרדאובדן כושר עבודהעורך דין התמחויות המשרדתביעת ביטוח
עורך דין התמחויות המשרדרשלנות רפואיתעורך דין התמחויות המשרדתאונת עבודהעורך דין התמחויות המשרדהוצאת דיבה
עורך דין התמחויות המשרדמימוש זכויות רפואיותעורך דין התמחויות המשרדתביעת ביטוח לאומיעורך דין התמחויות המשרדלשון הרע

פריצת דיסק אחוזי נכות - המדריך המלא

המאמר פורסם בתאריך .

אין לקחת את המאמר כייעוץ רפואי או ייעוץ משפטי

מהו עמוד השדרה וכיצד נוצרת פריצת דיסק? בקצרה: עמוד השדרה הוא חלק קשיח בגב האדם, המחזיק את בכוחו את חלקו העליון של הגוף. עמוד השדרה עשוי מחוליות-חוליות שתפקידם להגן על חוט השדרה, מה שמסביר את גמישותו של עמוד השדרה.

עמוד השדרה מחולק לשלושה חלקים

  • עמוד שדרה צווארי - שתפקידו להרים את הראש.
  • עמוד שדרה חזי - מחזיק בעיקר את אזור הצלעות.
  • עמוד שדרה מותני - תפקידו לסחוב את משקלו של הפלג גוף העליון.
לכן, עמוד שדרה בריא בגוף האדם חשוב לאין שיעור, ללא עמוד שדרה חזק ויציב, האדם עלול לא לתפקד כראוי במקרה הטוב, ובמקרה הרע אף האדם עלול להיות משותק לחלוטין.

מה היא פריצת דיסק? ומה ההבדל בינה לבין בלט דיסק?

פריצת דיסק מתרחשת כאשר הלחץ בין החוליות גבוה מזה שהדיסק יכול לשאת, מה שגורם לכך שהקרום עלול להיפרץ. פריצת דיסק, עלולה להשפיע על מערכת העצבים בגוף האדם. וזה יכול להתבטא בכאבי גב, אבדן תחושה, חוסר יכולת תפקוד וחולשה. לעומת זאת, בלט דיסק נוצרת כאשר אחת החוליות בולטת בגב האדם. ניתן לקבל מידע נוסף על פריצת דיסק בגב באתר של כללית.

עמוד השדרה

מה הסימנים לפריצת דיסק? הסימנים הבולטים בעיקר לפריצת דיסק- כאבי גב, כאבי צוואר, הקרנת כאבים לאזור הגפיים, תנועות מוגבלות, חוסר יציבות, הליכה כבידה, קושי בישיבה ושכיבה, חולשה ולעתים גם אבדן שליטה על הסוגרים. מה הם התרחישים שיכולים לגרום לפריצת דיסק? פריצת דיסק עלולה להיווצר כתוצאה מלא מעט סיבות. בין היתר פריצת דיסק נוצרת כתוצאה מפעילות ספורט ממושכת, ישיבה זמן מרובה במשרד, הרמת משקל יתר, עודף משקל בגוף האדם, חוסר סידן, שרירים מנוונים, נפילות על הגב או מכה חזקה בחלק האחורי של גוף האדם.

לנפגעים מפריצת דיסק יש זכויות רבות אדם אשר חווה פריצת דיסק מגיעות לו זכויות רבות מהביטוח לאומי. לכן, אם חלה ירידה ביכולת העבודה שלכם, או אם שכרכם הופחת כתוצאה מפריצת הדיסק, או חשתם פגיעה נפשית עקב פריצת דיסק מגיעות לכם זכויות רבות מהביטוח לאומי ומשרדי ממשלה.

מה הן הזכויות המגיעות לכם? נפגעי פריצת דיסק ע"פ חוק נקראים נפגעים לכל דבר. לכן, מגיעות לכם את כל הזכויות המוכרות בביטוח לאומי: יש לכם זכאות לקבלת קצבת נכות, הנחות בארנונה, הנחות בתחבורה הציבורית, תו נכה, הנחות בבזק, הנחה במס רכישת דירה ועוד (שווי ההטבות משתנה לפי אחוזי הנכות הנקבעים ע"י הביטוח לאומי). אחוזי הנכות כתוצאה מפריצת דיסק נקבעות ע"י רופא תעסוקתי הקובע את המלצותיו.

  • פגיעה קלה בחוליות הצוואר עלולה לזכות אתכם עד-10% נכות, שזה אומר מענק חד פעמי בהתאם לשכר.
  • פגיעה בינונית יכולה לזכות אתכם עד 20% נכות, שזה אומר תשלום חודשי קבוע מהביטוח לאומי.
  • פגיעה קשה יכולה להגיע ל-30% נכות ואף יותר.
בניגוד לפעם, החוק החדש אומר- נפגעי פריצת דיסק זכאים לקבל גם על פגיעות אורטופדיות וגם על פגיעות נוירולוגיות (מחשבים את שניהם יחד ומזדכים).

פריצת דיסק כתוצאה מהעבודה

אם נפגעתם כתוצאה מעבודתכם? מידע מקצועי על נפגעי עבודה ומהי פגיעה בעבודה.אתם רשאים להגיש תביעה כנגד המעביד באמצעות טופס "תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה". בנוסף, יש לצרף מסמכים רפואיים ואת מקום הפגיעה וזמן הפגיעה ולשלוח לביטוח לאומי. להגשת תביעה או לייעוץ משפטי כנגד המעביד הקש כאן אם הביטוח לאומי הכיר בכם כנפגעים, אתם רשאים לקבל עד 75% מהשכר שלכם (לפי 3 תלושי אחרונים). במקרה של עצמאי, התשלום יקבע לפי מקדמות הביטוח לאומי.

במידה ולאחר 3 חודשים הנפגע אינו כשיר לעבודה, הוא זכאי לצרף אישור רופא ולהזדכות על חודש נוסף. במקרה שהביטוח לאומי דחה את התביעה, תוכלו להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

אם נפגעתם כתוצאה מפריצת דיסק או בלט דיסק מהעבודה, תוכלו לפנות לעורך דין מומחה בתחום אחוזי נכות. להשארת פרטים הקש כאן

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!