דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדצו תשלומיםעורך דין התמחויות המשרדחייב מוגבל באמצעיםעורך דין התמחויות המשרדצ'קים חוזרים
עורך דין התמחויות המשרדאיחוד תיקיםעורך דין התמחויות המשרדהסרת עיקוליםעורך דין התמחויות המשרדהוצאה לפועל
עורך דין התמחויות המשרדחובות בהוצאה לפועלעורך דין התמחויות המשרדפשיטת רגלעורך דין התמחויות המשרדעיכוב יציאה מהארץ

פשיטת רגל - מורה נבוכים

נקלעתם לחובות כלכליים, אשר רק הולכים ונערמים? העסק שלכם מתמוטט? לא מסוגלים יותר להתמודד מדי יום עם דאגות, פחד מנושים, אזהרות, עיקולים, והתחושה היא כי הכל סוגר עליכם? אפשר להתחיל בחיים חדשים ולנשום לרווחה באמצעות הליך פשיטת רגל. לא נעים? אולי. לפחות תוכלו להתחיל לישון בלילה. עורך דין מקצועי, מומחה בהליכי פשיטת רגל יסייע לכם להבין את כל המשמעויות, וללמוד על דרכים שיאפשרו לכם לזקוף את הראש ולהתחיל מחדש.

עורך דין פשיטת רגל

עורך דין המיומן בהליכי פשיטת רגל, יכול להראות לכם דרכים שעל פניו נראות לכם איומות ונוראות, אולם בפועל הם קרש החילוץ שלכם ממצב ביש, שרק הולך ומסתבך. מה זו בדיוק פשיטת רגל? כשחייב אינו מסוגל יותר לעמוד בהתחייבויות כלכליות, רכושו, משכורתו, נכסיו וחשבון הבנק שלו מעוקלים שוב ושוב, והוא לא מצליח לצאת מהתסבוכת, והתיקים בהוצאה לפועל רק הולכים ונערמים - יכול החייב לבקש להכריז על פשיטת רגל וחוסר יכולת כלכלית אבסולוטית להסדיר את חובו.

משמעות הליך זה היא, כי ברגע שהוגשה בקשה, קודם כל נעצרים ההליכים המופעלים נגד החייב, מאחר ועכשיו הוא עובר ממצב של חייב שהנושים רודפים אחריו, למצב של חייב אשר יכולתו הכלכלית נבדקת על ידי ההוצאה לפועל.

פשיטת רגל אדם פרטי

במקרה של פשיטת רגל אדם פרטי, יתחיל תהליך בו יתבקש החייב המכריז על עצמו כפושט רגל, להציג מסמכים שונים המעידים על יכולותיו הכלכליות, כמובן שבשיקוף מלא והצהרה על כל נכסיו, רכושו, כספים שלו ושל בני משפחתו. מדובר בהליך רגיש ומורכב, בו מעורבים ההוצאה לפועל, בית משפט מחוזי, כונס נכסים, נושים ועוד, לכן רצוי מאד שהתהליך כולו ייעשה באמצעות עורך דין שייצג את החייב לאורך הדרך המפולת הזו.

היה ונקבע, כי אכן האדם הפרטי פושט רגל, הוא יוכרז ככזה, ומרגע זה ואילך אין ביכולת הנושים לרדוף אותו באמצעות צווי עיקול ומכתבי אזהרה. עם הכרזתו כפושט רגל, נקבע סכום חודשי קבוע לתשלום, בו יוכל לעמוד החייב, והוא יתחיל לשלם אותו בפיקוחו של נאמן שמונה מטעם ראש הוצאה לפועל ובית המשפט, אשר יפקח על התנהלות תקינה ועמידה בתשלומים.

במקרים רבים, לאחר מספר שנות תשלום, עשוי החייב להגיע להסדר עם חלק מנושיו, שיבחרו למחוק את חובו, וחירותו תושב לו מהר מכפי שציפה. המשמעויות של הכרזת אדם כפושט רגל הינן חוסר יכולת להשתמש בכרטיס האשראי, פיקוח על חשבונותיו, איסור יציאה מן הארץ. הבשורות הטובות הן כי הוא יוכל להתחיל לישון בלילה....

פשיטת רגל מזונות

במקרה בו האדם שהוכרז כפושט רגל, הוא גם אדם החייב בתשלום מזונות, שאף הם כלולים ברשימת החובות אותם אינו מסוגל לשלם, יקבע בית המשפט כי תינתן קדימות לתשלומים לזכאי לדמי מזונות, לרוב אשתו לשעבר של פושט הרגל, והחלק היחסי הגבוה יותר, יועבר אליה, מתוך התשלום החודשי הקבוע, אותו נקבע כי ישלם פושט הרגל. פסיקה זו למעשה, נשענת על הגורם האנושי, המבין שילדיו של החייב נתמכים ומסתייעים בדמי המזונות המגיעים להם, לכן נושים הממתינים יחדיו לקבל את כספם מהסכום שנקבע לתשלום, יהיו במקרים אלו שניים בסדרי העדיפויות של בית המשפט וההוצאה לפועל.

הליך פשיטת רגל אינה הליך נעים לכל הדעות. מאידך, לעתים, כשהגיעו כבר מים עד נפש ואין בנמצא כל פתרון אחר, הדבר פשוט מתבקש. בעזרתו והדרכתו של עורך דין מקצועי ובקיא בהלכות פשיטת רגל, תוכלו לגלות שלא רק שאין זה סוף העולם, אלא במקרים רבים, העולם הופך ליפה הרבה יותר לאחר שהוכרזתם כפושטי רגל.

סיוע בהליך פשיטת רגל.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!