דף הבית מפת אתר צור קשר
עורך דין
עורך דין לסוגיה המשפטית שלך - 072-338-4317

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
עורך דין!שם : טלפון : עיר :
 

 
עורך דין מתמחה בסוגיה המשפטית הרצויה לכם
עורך דין לפי התמחות
עורך דין התמחויות המשרדחברותעורך דין התמחויות המשרדמסחריעורך דין התמחויות המשרדזכויות יוצרים
עורך דין התמחויות המשרדהקמת חברהעורך דין התמחויות המשרדמיסיםעורך דין התמחויות המשרד רישום פטנט
עורך דין התמחויות המשרדפירוק חברהעורך דין התמחויות המשרדאגודות שיתופיותעורך דין התמחויות המשרדעורך דין אינטרנט
עורך דין התמחויות המשרדמיזוג חברותעורך דין התמחויות המשרדחוזיםעורך דין התמחויות המשרדסימני מסחר

רישום סימן מסחר

רישום סימן מסחר - שאלות ותהיות

בעת רישום סימן מסחר וודאי עולים לבעל החברה תהיות לגבי הבלעדיות של הרישום, למשל: האם בקשה לרישום סימן מסחר בישראל מספקת הגנה גם בשאר העולם?

האם הגשת בקשה לרישום סימן מסחר מקנה זכות בלעדית לחברה המגישה? וכיצד יוכל לדעת האם סימן המסחר שמבקש לרשום אינו כבר בבעלותם של אחרים?

ראשית כדאי לדעת כי רישום סימן מסחר בישראל אינו תקף גם בחו"ל. על מנת להגן על הסימן גם בחו"ל יש לרשום את הסימן גם באמנת מדריד, המקנה הגנה על הסימן בכל המדינות החברות בה. שנית, כדאי לדעת כי בקשה לרישום סימן מסחר אינה מספקת זכות בלעדית לחברה המגישה, עד אשר מסתיים תהליך הרישום המלא. חברות אחרות יכולות להגיש בקשה עבור רישום סימן מסחר זהה, ועל הרשם להחליט למי מגיעה הזכות לסימן על פי פרמטרים שונים. לבסוף, על מנת לדעת האם סימן המסחר מצוי כבר בבעלות חברה אחרת, על החברה המבקשת לעשות חיפוש מקיף באמצעות עורך דין מוסמך, על הסימן. החיפוש נעשה במאגר הקיים באתר רשות הפטנטים הישראלית.

רישום סימן מסחר, פרטים טכניים

רישום סימן מסחר עשוי להיות תהליך ארוך ומבלבל, הנה מספר פרטים טכניים לעזרה: ראשית, על מנת להגיש בקשה לרישום סימן מסחר עליך לפנות לעורך דין המוסמך בנושא, ודרכו להגיש טופס בקשה לרישום סימן מסחר. חשוב לדעת שרישום סימן מסחר עשוי לקחת בין שנה לשנתיים עקב ריבוי פניות למשרד הפטנטים.

רישום סימן מסחר יש לעשות כל עשר שנים, מאחר ותוקף הסמל פג, עם הרישום המחודש תתבשק לשלם אגרה לחידוש. אם החברה שהגישה בקשה לרישום סימן מסחר נתקלת במצבים כמו: ניסיון של חברה אחרת לעשות שימוש בסמל, צורך השקעתי המצריך רישום מהיר של הסמל, או צורך מובהק להגנה על הסמל במדינות אחרות, המתנות רישום קודם בארץ המקור, תוכל אותה חברה, באמצעות עורך דין, להגיש טופס בקשה לזירוז התהליך. תהליך זה כרוך בתשלום אגרת רישום גבוהה יותר, ומותנה במעבר אצל ועדה מיוחדת מטעם רשות הפטנטים.

רישום סימן מסחר, איך מגנים על סימן המסחר הקיים?

הגשת בקשה לרישום סימן מסחר, שילמת את האגרה, ולאחר המתנה ממושכת קיבלת אישור לשימוש בסימן המסחר על שמך. איך תוכל להגן על סימן המסחר שבבעלותך?

רישום סימן מסחר מאפשר הגנה על הסמל באמצעות רישום נוסף, והוא רישום סימן הגנה. רישום סימן מסחר, יחד עם רישום סימן הגנה על ידי רשם הפטנטים, יאפשרו לך להגן על הסמין שבבעלותך, ויעזרו לך באם תאלץ להגיע להליכים משפטיים בנושא זה. אמנם רישום סימן מסחר יכול להיעשות באופן עצמאי על ידי הגשת בקשה לרשות הפטנטים ישירות, אולם תהליך זה ארוך ומסובך, ורצוי לשכור את שירותיו של עורך דין מוסמך לצורך הפעולה.

לרישום סימני מסחר לבית העסק מלאו פרטים למעלה או חייגו.

נייד : 072-338-4317

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני!